*******
Witam serdecznie, lecz..... pamiętaj- jesteś tu gościem. Internet jest dla wszystkich, tutaj jest moje miejsce.
I niech Ci się nie wydaje, że mnie znasz, bo mogę mieszkać na drugim końcu świata.... :)))

poniedziałek, 16 stycznia 2017

Renia 61

15.01.2017r. kurnik już lekko otwarty ponownie. Temperatura podeszła do zera i kury chętnie wychodzą na mały wybieg. Polubiły cieplejsze życie w zamknięciu, bo udało się utrzymać stałą ilość jajek. Więc nie jest źle.
Zapalanie światło od 5 rano do 8 i popołudniami od 16 do 20 przedłużyło im dzień i jajka znoszą chętnie. Do grzebania dostają garście słomy, łopatę żółtego piasku i do dziubania główkę kapusty w całości. Ich ostre dzioby dobrze sobie z nią radzą.

Krążące wieści o grypie ptaków budzą niepokój. Oficjalnych zakazów dla małych kurników nie ma, ale plotki głoszą o wysokich karach za puszczanie luzem stada drobiu.

Inne pożyteczne strony własnego kurnika....... w zimie, pora gryp i przeziębień- szczególnie!

8 komentarzy:

 1. Jak czytam o Twoim drobiu,żałuję,że nie mam kurnika,a już tyle lat mieszkam pod miastem...Chociaż parę kurek , tak dla jaj... Co do Twojego pytania, jakiś czas temu koleżanka zamiast rozmawiać w cztery oczy, postanowiła uzewnętrznić się w sieci. Załatwiłam sprawę,ale uraz pozostał. Ale może masz rację,może czas zmienić ustawienia, tym bardziej,że i dla mnie są one niewygodne i świadczą o braku zaufania. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dla jaj piszesz :) Akurat ja byłam ostatnią osobą myślącą o kurach... ale tak się złozyło i mamy stadko. W użytkowaniu okazało się zupełnie inaczej, niż zawsze o tym mysleliśmy. Teraz założenie stadka moze wyglądać zupełnie inaczej, niż kiedyś... Kupujemy np. 7- 10-tygodniowych lub starszych kurek, nie zajmujemy się maluchami. Potem dbamy o dostęp do wody i jedzenia. Mamy takie karmniki na kilka dni itp... A kurnik dla kilku kur??? to osobna opowieść...
   Jesli masz ochotę na taką próbę to koniec marca lub kwiecień to dobry czas...
   A tu propozycje z sieci:
   https://www.google.pl/search?q=chicken+coop+with+chickens+and+ducks&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjimpjb9cnRAhUFxxQKHQ6JC48QsAQIJQ&biw=1440&bih=736

   Usuń
 2. Nie mam nic przeciwko zwierzętom, ale ... w najbliższym otoczeniu toleruję jedynie psa, kota i chomika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to tak jak w tej piosence kiedyś... :)

   nie mam nic przeciwko, gdyby wszyscy mieli k urniki, nikt nie potrzebowałby jajek... :))))))))))

   Usuń
 3. Ale Twój kurnik jest wyjątkowy... więc niech sobie tam żyją, dziobią i znoszą jajka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i tak jak piszesz ma być, i basta. Przy kurniku żyje sobie spokojnie na dozywociu, samiec świni wietnamskiej Igor, ale tak pisać o nim to się nie odważyłam... :)

   Usuń
 4. Czyli jednak wesoło jest w kurniku, na przekór zimie. Więc może jednak nie wypuszczać kurek na dwór, skoro grypa hasa?

  Wspominam sobie przy tej okazji biedną Renię, kaczkę-dziwaczkę :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Renia na wolności kaczej pewnie tylko skorzystała, ale brakuje mi takiej charakterystycznej kaczuszki i mądrej. Mam nadzieję iz tej wiosny wyrózni się któraś ptaszyna i będzie przyjacielem stada na prawach rezydentki, jak Igor, który ciągle ma się dobrze... :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze mile widziane. Dziękuję bardzo za wpis :)

Poprzednie posty:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...