*******
Witam serdecznie, lecz..... pamiętaj- jesteś tu gościem. Internet jest dla wszystkich, tutaj jest moje miejsce.
I niech Ci się nie wydaje, że mnie znasz, bo mogę mieszkać na drugim końcu świata.... :)))

środa, 6 lipca 2016

przytul drzewo

ciekawy post u Gaji
przytul drzewo

kopiuję do siebie, bo bardzo mnie zainteresowało:

..... charakterystyki działania najczęściej spotykanych w naszym otoczeniu drzew, wyszperane w archiwalnym numerze Wróżki.
Brzoza - twierdzi się, że oparcie się o jej pień powoduje, że problemy rozwiązują się same, a częste kontakty z brzozą pozwalają na bezbłędne wyczuwanie innych osób. Dodaje sił życiowych i polepsza koncentrację, łagodzi napięcia mięśni spowodowane stresem i dolegliwości kobiece. Spotkałam się z opinią, że brzoza to jedno z najbardziej przyjaznych człowiekowi drzew (w pierwszej trójce znajdują się też: lipa i sosna).
Buk - kojący wpływ tego drzewa odczujemy znajdując się nawet w odległości 15 merów od niego. Wzmaga pozytywne nastawienie, poprawia zdolność koncentracji i dodaje zapału do pracy. Łagodzi stres i poprawia krążenie.
Czarny bez - kiedy nie kwitnie, to właściwie go nie zauważam, ale teraz akurat kwitnie, a w okresie kwitnienia drzewa podobno pomagają nam najsilniej. Możemy więc korzystać z okazji, bo bez poprawia samopoczucie, a przy okazji skubniemy sobie trochę jego kwiatów.
Dąb - poprawia kondycję, dodaje energii, pobudza krążenie krwi. Jeśli jesteśmy wyczerpani, oprzyjmy się o jego pień na 4-7 minut. Podobno najpóźniej po tygodniu odczujemy poprawę swego stanu.
Jarzębina - wzmocni siłę woli, pomoże do końca doprowadzić plany, ułatwi komunikację między naszą pod i nadświadomością.
Olcha - umacnia duchowo ale i posiada moc otwierania "trzeciego oka" przy pomocy którego można nawiązać kontakt z zaświatami.
Jodła - pomaga przezwyciężyć negatywne uczucia.
Wiśnia - dodaje seksapilu, działa jak afrodyzjak.
Kasztanowiec - pomaga odnaleźć siłę i wiarę w siebie.
Lipa - wzmacnia umysł i uczucia, poprawia intuicję, wprowadza harmonię pomiędzy głową a sercem.
Sosna - wspomaga drogi oddechowe.
Wierzba - potęguje nastrój w jakim się znajdujemy, dlatego ma opinię rośliny niebezpiecznej.
Topole, olchy (wyżej wymieniona!), cis, wiąz, osika, dziki bez uważane są za złe drzewa, ich energia zakłóca funkcjonowanie organizmu, dlatego w ich otoczeniu tracimy energię do działania i łatwo popadamy w smutek. Nie wybierajmy też drzew rosnących przy ciekach wodnych, transformatorach czy trakcjach elektrycznych oraz drzew chorych.
Jak to działa? Poprzez ujemną jonizację powietrza, natlenienie dolnych warstw atmosfery, wydzielanie bakteriobójczych fitoncydów i lotnych związków eterycznych. Funkcjonuje też tajemniczo brzmiące pojęcie "energia drzew" (czy chodzi właśnie o jonizację???), chociaż nie obejmę tego umysłem, nie zamierzam jednak negować - istnieją na tym świecie rzeczy, które się filozofom nie śniły!
Leszczyna:
Zdjęcie TU


Drzewo musi być zdrowe. Jeśli są na nim narośle, pasożyty, jest poskręcane, ogólnie wygląda jakby było coś z nim nie tak – wybierz inne. Tak samo, jeśli masz wrażenie, że źle się czujesz w jego obecności. TU

-  przytuliłam się do wiśni... mrówki mnie oblazły, gapa ze mnie :)

 

post u Nasza Polana: tu

2 komentarze:

  1. Wróżka zębuszka, tak mi się skojarzyło :)


    kiss Alis

    OdpowiedzUsuń
  2. Może tak jak wśród ludzi bywają energetyczne pijawki, to i wśród drzew trafiają się takie ze złą "aurą".

    Uściski drzewne, Alis :)))

    OdpowiedzUsuń

Komentarze mile widziane. Dziękuję bardzo za wpis :)

Poprzednie posty:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...