*******
Witam serdecznie, lecz..... pamiętaj- jesteś tu gościem. Internet jest dla wszystkich, tutaj jest moje miejsce.
I niech Ci się nie wydaje, że mnie znasz, bo mogę mieszkać na drugim końcu świata.... :)))

sobota, 3 września 2016

dziwny dzień

...
najpierw dowiaduję się, że Pani Wychowawczyni kazała znaleźć Młodzieży plan lekcji
(reakcja: oburzenie itd.... ale... refleksja??? w takich czasach żyjemy. Mądre, niestandardowe myślenie, pomysł, idea, myśl
 • uczeń robi szybki print scren, gdy przez moment plan lekcji pojawia się na librusie...
 • zdesperowana mamusia biegnie do kuzynki nauczycielki, bo przecież ona ma wszystkie plany lekcji
 • narzekanie, narzekanie, narzekanie (w dobie smsów, fejsa, plotek, rozmów telefonicznych...)
a nikt nie chce docenić pomysłu nauczycielki, przecież tego wymagamy od młodzieży, niestandartowego myślęnia. nowych pomysłów...
- w piątek o 8.00 plan będzie podany na tacy....
- w poniedziałek wyjeżdżają na 5-cio dniową wycieczkę----> plan może przez tydzień się zmienić, czy jest potrzebny na jutro (piątek???)

znacie?
rzecz niemożliwa do zrobienia, nikt nie potrafi tego zrobić!

ale.... jeden nie wie, że to niemożliwe i idzie! i udaje mu się TO zrobić.
 • BRAWO
 • czy zdanie: tego nie można było zrobić

 • ?????????

10 komentarzy:

 1. Rozumiem to, ale jeżeli młodzież ma zajęcia w piątek to powinni podać plan zajęć. Już w 1.09. powinni podać ten plan zajęć. Niestety, ale większość szkół ma problemy z dobrą organizacją pracy. Skoro w piątek są zajęcia to muszą go podać, bo jak uczniowie mają wiedzieć, jakie lekcje mają w tym dniu? Jeżeli chodzi o sam system edukacji to on i tak nie jest najlepszy. Ja bardzo cenię system edukacji, jaki jest w USA ;) Ja co prawda nie narzekam, ale mam wiele uwag co do naszego systemu edukacji. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem, rozumiem obowiązki pedagoga, ale wystąpiła sytuacja wyjątkowa. i wszyscy z powagą chcieli potępić... a cała sytuacja żartobliwa była. Podręczniki młodzież dostanie w poniedziałek, a ta klasa na wycieczkę wyjedzie. Trzeba wyluzować odrobinkę niekiedy....

   Usuń
  2. Mogli zrobić w poniedziałek te rozpoczęcie roku szkolnego, a nie w czwartek ;) Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Och jakie głupie czasy nastały,może za chwilę będzie sobie młodzież dyktować lekcje.Albo się robię stara albo świat dziwny.Pozdrawiam i uśmiechy ślę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. młodzież jest fajna i mądra. To niektórzy rodzice---( no bardziej mamusie) PRZESADZAJĄ. mAM KONTAKT Z MŁODSZĄ MŁODZIEŻĄ, MOGĘ POŚWADCZYĆ SĄ MĄDRYMI, FAJNYMI LUDŹMI :)

   Usuń
  2. Zgadzam się z Alis :) Często się mówi, że młodzież jest taka i taka :) Ciągle jest krytykowana, a dorośli sami nie pamiętają, że też byli młodzi ;) Głównie rodzice są nieogarnięci. Bardzo mnie denerwuje na przykład, że rodzice z góry planują ścieżkę kształcenia swoich dzieci, a nie zapytają się, co chce się uczyć, co go interesuje, czy chce taki zawód wykonać :) To najgorsze, że rodzice aż tak potrafią ingerować we wszystkich sprawach. Młodzież sama powinna wybierać to, co lubi robić i to chce się uczyć. Owszem, zdarzają się nieraz sytuacje, że młodzież używa przemocy wobec rówieśnika itp, ale oni po prostu gubią się w tym wszystkim. Dorośli nie lepsi są, bo zachowanie dorosłych nie jest najlepsza. Sam widzę, jak dorośli potrafią się chamsko zachowywać ;) Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Dobrze, że mam już te czasy szkolne za sobą :) hehe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ooo caps mi się włączył powyżej.... nie chciałam krzyczeć :))))

   mnie cieszą jeszcze możliwości otwartych drzwi wszędzie, bo młoda w szkole takie nam oferuje... :)

   Usuń

Komentarze mile widziane. Dziękuję bardzo za wpis :)

Poprzednie posty:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...