*******
Witam serdecznie, lecz..... pamiętaj- jesteś tu gościem. Internet jest dla wszystkich, tutaj jest moje miejsce.
I niech Ci się nie wydaje, że mnie znasz, bo mogę mieszkać na drugim końcu świata.... :)))

poniedziałek, 17 lipca 2017

Renia 74

16.07.17 Kacze stadko ma własny wybieg. W końcu udało się z części kurzej odgrodzić spory placyk na wybieg dla kaczek. Nie będą już stare mądre kury odganiać od koryta mniejszych i młodych ptaków. Część dla młodszego drobiu w końcu odgrodzona.

Poszkodowana kaczka czuje się o wiele lepiej, kuśtykając podchodzi do wody, i do koryta też daje radę. Całkowite odosobnienie i miska z wodą dobrze jej posłużyły. Ślicznie dziękuję za pożyteczne rady. Przydały się. Być może kaczka okaże się kaczorkiem... ale na to trzeba jeszcze poczekać.

Radę wklejam, może ktoś zajrzy i się przyda. Sama nie wpadłam, aby szukać podpowiedzi. Tym bardziej dziękuję BB-Kaczko. Piękne uśmiechy i kwa-kwa.


......Zostaw kaczkę w spokoju, nie przeszkadzaj jej, jak najmniej ja stresuj i pozwól jak najwięcej przebywać na wodzie. W wodzie nogi nie sa tak obciążone i szybko wszystkie urazy się regenerują. Po 3 tygodniach , nawet jeśli noga jest złamana, wszystko powinno byc ok. Ważne tylko by miała stały dostęp do pokarmu bez koniecznoćci chodzenia z wody, więc karme wykładaj tuz przy brzegu.
Problem może byc jednak, jesli ta kaczka niesie i bedzie chciała to robic nadal. Jesli jest z innymi mandarynkami, to kontuzja może być wynikiem walki o miejsce do gniazdowania.
I jescze jedno, w rekonwalescencji bardzo pomagaja pokarmy bogate w wapń i białko, np surowa ryba ( najlepiej małe rybki, w całości), ślimaki, suszone krewetki.

2 komentarze:

  1. Kaczka na Kaczkę zawsze może liczyć, bo kaczka kaczce kaczką :) Fajnie, że są nowe udogodnienia w posiadłości drobiu :)
    Uściśnień krocie ślę i kwa, kwa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zmiany. Mnie zawsze cieszą takie zmiany. Życzę zdrówka dla kaczusi :)
    Świetna porada :)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze mile widziane. Dziękuję bardzo za wpis :)

Poprzednie posty:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...