*******
Witam serdecznie, lecz..... pamiętaj- jesteś tu gościem. Internet jest dla wszystkich, tutaj jest moje miejsce.
I niech Ci się nie wydaje, że mnie znasz, bo mogę mieszkać na drugim końcu świata.... :)))

piątek, 14 lipca 2017

Renia 73

13.07.17 sezon nie jest najlepszym dla drobiowego stada. Stale błoto, co obeschnie- to napada. Kury jednak szczęśliwe, przybiegają szybko widząc ludzi. Liczą na jakiś smakołyk.
Kacze stado przetrzebione, i dodatkowo dziś jedna z największych kaczek złamała nogę. Aby ją złapać, musiałam założyć kalosze. Przedostanie się do zakątka w którym utknęła poprzez śliskie miejsca o mało nie skończyło się kąpielą w błocie. Odseparowana kaczuszka dostała swoją miskę z wodą i pokarmem. Zobaczymy co z tego wyniknie.

5 komentarzy:

 1. Alunia, a ona nie cierpi aby bardzo?!

  OdpowiedzUsuń
 2. Alis, ja proszę i proszę, żeby do Twojego kurnika nie padało, ale niebo nie słucha :(

  Jak biedna kaczuszka :*** Pewnie boli łapka...

  Tyle, co poniżej, znalazłam w internecie, ale pewnie to wiesz. Też piszą , że można do weta. Współczuję i trzymam kciuki za gojenie

  Zostaw kaczkę w spokoju, nie przeszkadzaj jej, jak najmniej ja stresuj i pozwól jak najwięcej przebywać na wodzie. W wodzie nogi nie sa tak obciążone i szybko wszystkie urazy się regenerują. Po 3 tygodniach , nawet jeśli noga jest złamana, wszystko powinno byc ok. Ważne tylko by miała stały dostęp do pokarmu bez koniecznoćci chodzenia z wody, więc karme wykładaj tuz przy brzegu.
  Problem może byc jednak, jesli ta kaczka niesie i bedzie chciała to robic nadal. Jesli jest z innymi mandarynkami, to kontuzja może być wynikiem walki o miejsce do gniazdowania.
  I jescze jedno, w rekonwalescencji bardzo pomagaja pokarmy bogate w wapń i białko, np surowa ryba ( najlepiej małe rybki, w całości), ślimaki, suszone krewetki.


  Kwa, kwa, kwa ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Biedna kaczka ,nawet jak ją boli.to nie może się poskarżyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co za świat :( uściski Alis i siły dla tych bidulek

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj bidula kaczka... Jak ona to sobie skubana zrobiła? Chyba faktycznie najlepiej jej zapewnić możliwość jak najczęstszego siedzenia na wodzie żeby odciążała kończynę. Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń

Komentarze mile widziane. Dziękuję bardzo za wpis :)

Poprzednie posty:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...