*******
Witam serdecznie, lecz..... pamiętaj- jesteś tu gościem. Internet jest dla wszystkich, tutaj jest moje miejsce.
I niech Ci się nie wydaje, że mnie znasz, bo mogę mieszkać na drugim końcu świata.... :)))

czwartek, 13 czerwca 2019

3xp

do poczytania:
młodzieżowy slang


Strona ma za zadanie zbierać wszystkie nowopowstałe słowa jakie pojawiają się w mowie potocznej i prezentować je w zrozumiałej dla wszystkich formie.
Jeśli jesteś rodzicem, możesz sprawdzić co mówi Twoje dziecko. Jeśli Twoi rówieśnicy posługują się słownictwem, które nie do końca rozumiesz a nie chcesz wprost pytać co ono oznacza - wejdź na www.miejski.pl. Ta strona ma za zadanie rozwiązywanie tego typu problemów.

do posłuchania:
 panowie podbijają oglądalność: było 102 595 116 wyświetleń


Nie myśl, że pasuję do tej imprezy
wszyscy mają tak wiele do powiedzenia
Zawsze czuję się jakbym był nikim,
kto chce pasować?

i coś po polsku:
hej hej


do przygotowania:
sezonowo coś z truskawkami

6 komentarzy:

 1. Zupełnie nie mam do czynienia z młodzieżą. Tu, na wsi dookoła większosc to emeryci. Pewnie zdumiałby mnie obecny, młodziezowy slang!
  Ach, truskawki z galaretką! Uwielbiam! I z bitą śmietaną! Pycha!:-)
  Pozdrawiam Cie serdecznie o poranku!:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy syn rzuci jakieś słowo młodzieżowo gwarowe to proszę aby je przetłumaczył na ogólnie przyjęte. Slangiem młodzieżowym to może sobie rozmawiać z rówieśnikami, ja nadal pamiętam mój slang młodzieżowy, który zrozumiał by tylko mój mąż i nie używam jego w rozmowie z dziećmi :P. Slang slangiem a wzbogacanie ,,normalnego" słownictwa w komunikacji czynnej to drugie :)
  Ale kochana!!! Jesteś WIELKA. Przypomniałaś mi o moim przepisie na serniczek na chłodno, zrobię go z truskawkami :D DZIĘKI :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Skupię się na cieście z truskawkami- wygląda pysznie! To mi przypomina,że w tym roku jeszcze nie robiłam,żadnego ciasta z truskawkami i tak naprawdę nie wiem czy zrobię, bo niedawno robiliśmy dużego grilla i były lody,a teraz często jem lody z sosem truskawkowym. Kalorii ładuję w siebie aż nadto.
  A tak piękne ciasta jak Twoje robię zazwyczaj dla gości- mam wtedy większą motywację,żeby się starać.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciacho wygląda i pewnie smakuje bajecznie :) Ze slangiem będę się musiała pewnie zapoznać za 10 lat, na razie rozumiem swoje dziecko.. choć dorosłych też już nie zawsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. slangów nie ogarniam, ale sernik na zimno jest spoko :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie zrozumiałam, jacy panowie osiągnęli aż taką oglądalność? Zawsze starałam się dbać o czystość polszczyzny, więc wszelkiego rodzaju slangi lekceważę. Mówię 3 x tak sernikowi, galaretce i truskawkom. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze mile widziane. Dziękuję bardzo za wpis :)

Poprzednie posty:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...